O tym, że warto aktywnie spędzać czas z dzieckiem, nie trzeba nikogo przekonywać. Wspólne aktywności pozytywnie wpływają na relacje oraz sprawia, iż dzieci czują się dzięki nim naprawdę ważne oraz kochane. Przedstawiamy więc kilka skutecznych pomysłów na wspólne zabawy i aktywności z dzieckiem na świeżym powietrzu.

Jak spędzać aktywnie czas z dzieckiem?

Wiosna i lato szczególnie sprzyja podejmowaniu aktywności na zewnątrz. To właśnie wtedy najwięcej czasu spędzamy właśnie na świeżym powietrzu. Warto więc produktywnie wykorzystać ten czas i przeznaczyć go na naukę nowych umiejętności dziecka.

Ważnym elementem dojrzewania malucha jest jazda na rowerze. Jednak dla szkrabów, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tego rodzaju aktywnościami, zdecydowanie lepiej sprawdzi się rowerek biegowy dla dziecka. Jest to model szczególnie polecany do nauki jazdy, który wspomoże dziecko w opanowaniu tej sztuki, a także wpłynie pozytywnie na wiele aspektów, między innymi motorykę, koordynację oraz wytrzymałość dziecka. Pozwoli również opanować reakcje równoważne oraz wpłynie pozytywnie na wydolność organizmu. Dla większych dzieci, które opanowały te umiejętności, w zupełności sprawdzi się zwykły dziecięcy rowerek. Obecnie w sprzedaży znajdziemy wiele interesujących propozycji, w wielu ciekawych wzorach i kolorach, czy z postaciami z najpopularniejszych bajek. Oprócz tego rodzaju aktywności z dzieckiem możemy wybrać również inne, takie jak rolki, hulajnogę czy deskorolkę. Dla malców zdecydowanie prościej będzie poruszać się za pomocą hulajnogi. To świetne rozwiązanie szczególnie dla tych maluchów, które mają problem z zachowaniem równowagi.

Najlepsza hulajnoga dla dziecka to ta, która zostanie odpowiednio dopasowana do wzrostu dziecka. Powinna być również odpowiednio wygodna podczas jazdy.

Zabawy na świeżym powietrzu

Wiosną, latem a nawet jesienią wszystkie dzieci wprost uwielbiają spędzać mnóstwo czasu podczas zabaw na świeżym powietrzu. Jeśli mamy odpowiednią dozę miejsca, warto więc przygotować miejsce do zabaw, aranżując, chociażby mini plac zabaw. Obowiązkową pozycją na liście z będzie z pewnością domek ogrodowy dla dziecka. To tutaj maluchy i starszaki będą mogły bawić się, odpoczywać, przechowywać zabawki a nawet przyjmować gości. Z pewnością będzie to dla nich świetna nauka samodzielności.

Z kolei piaskownica zamykana i zabawki do piasku zapewnią dzieciakom angażującą, wielogodzinną zabawę podczas przygotowywania wymyślnych posiłków oraz tworzenia wielu ciekawych budowli. Tak przygotowane miejsce z pewnością pozwoli skutecznie zająć dziecko na dłużej, dzięki czemu rodzic będzie mógł znaleźć nieco czasu dla siebie.

Oprócz tych pozycji warto również wspomnieć o zabawkach, które są nieocenione podczas zabaw na zewnątrz. Do nich zaliczyć możemy latawiec dla dziecka, który doskonale sprawdzi się na podwórku, w parku, ale nie tylko. Zabawa w puszczanie latawców to prawdziwa frajda dla dzieci, niezależnie od ich wieku. Z kolei tarcza z rzutkami dla dziecka sprawdzi się jako pomysł na wspólną zabawę w gronie najbliższych, która będzie świetną atrakcją nie tylko dla maluchów.

Wspólny czas z dzieckiem

Z pewnością znajdziemy wiele ciekawych propozycji na to, jak spędzić aktywnie wspólny czas z dzieckiem. Możemy wykorzystać go na naukę nowych umiejętności czy różnego rodzaju zabawy. Warto pamiętać, iż jest to bardzo ważny etap rozwoju dziecka. Wspiera wiele obszarów, pokazuje jak współpracować w grupie oraz zachęca do podejmowania własnych samodzielnych działań.