• Uspokajające

Smoczki uspokajające dla niemowląt Lullababy 

Smoczek uspokajającyto rozwiązanie, z którego bardzo chętnie korzysta wiele mam, zapewniając spokój nie tylko sobie, ale i maluchowi. Dla zdrowia i bezpieczeństwa dziecka warto stawiać na smoczki pochodzące od uznanych producentów, którzy wyspecjalizowali się w tworzeniu najlepszych akcesoriów dla niemowląt. 

Dlaczego warto zdecydować się na smoczek uspokajający? 

Wybierając smoczek dla noworodka,warto postawić na smoczek uspokajający. Ten zwiększy komfort życia nie tylko malucha, ale również jego rodziców. Warto pamiętać o tym, że w pierwszych miesiącach życia niemowlę ma bardzo silny odruch ssania. Na tym etapie dziecko nie może być przez całą dobę przy piersi czy dostawać butelkę z mlekiem,dlatego w takim przypadku smoczek uspokajający to bardzo dobre, komfortowe i co najważniejsze bezpieczne rozwiązanie dla dziecka. 

Zaspokajanie potrzeby ssania u niemowlęcia wspomaga rozwój dziecka, a także pozytywnie wpływa na jego nastrój, przez co jest mniej płaczliwe, łatwiej zasypia inie ma większych problemów z wyciszeniem się. Warto również wiedzieć, że smoczek uspokajający wspomaga ćwiczenie odpowiednich mięśni, bezpośrednio wpływać na rozwój zgryzu i mowy. 

Jaki smoczek uspokajający będzie najlepszy?  

Rynek oferuje wiele typów uspokajających smoczków, który zatem będzie dla dziecka najlepszy? Wielu specjalistów uważa, że najlepszy wybór to smoczek dynamiczny.  

Ten model przypomina kobiecy sutek, podczas ssania zachowuje się dokładnie tak jak on - kurczy się i wydłuża. To pozwala na zachowanie odruchu ssanie, swobodny oddech i przełykanie śliny. 

Kolejny model to smoczek ortodontyczny(anatomiczny) zapobiegający wadom zgryzu. Smoczek jest cienki, z grubszą, charakterystycznie wygiętą końcówką. 

  

Kolejnym typem smoczka uspokajającego jest model symetryczny, spłaszczony z obu stron. Dzięki takiej budowie nie wpływa negatywnie na rozwój ząbków i całego zgryzu. To najlepszy smoczek dla dzieci karmionych piersią. 
Dla dzieci karmionych butelką najlepszy będzie smoczek okrągły, swoim kształtem przypominający nieco żarówkę. 

Smoczek silikonowy czy kauczukowy? 

Smoczek kauczukowyczy silikonowy, który będzie lepszym rozwiązaniem dla niemowlęcia? 

Model kauczukowy jest miękki i bardzo plastyczny, a przy tym jest rozwiązaniem ekologicznym. Ze względu na ryzyko deformacji i przebicia dla zdrowia i bezpieczeństwa dziecka należy go często wymieniać. 

Smoczki silikonowe są twardsze i trwalsze od tych kauczukowych. Ze względu na twardość mogą nie pasować każdemu dziecku -w takim przypadku konieczna będzie wymiana na model kauczukowy, miękki i bardziej akceptowalny dla niemowląt. 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny