• Szelki

Szelki do nauki chodzenia

Rodzice czekają z niecierpliwością, aż ich pociechy zaczną stawiać pierwsze kroki. Wiąże się to z dużymi emocjami zarówno z ich strony, jak i ze strony dziecka. Gdy maluch staje się coraz bardziej ruchliwy, konieczne może okazać się kontrolowanie jego aktywności. Warto wesprzeć się akcesoriami takimi jak szelki do chodzenia.

Czym są szelki do chodzenia?

Specjalistyczne szelki do nauki chodzenia to nowoczesny gadżet. Szelki mają na celu przede wszystkim zapewnienie maluchowi ochrony podczas stawiania pierwszych kroków i późniejszych spacerów. Szelki dla dzieci gwarantują im bezpieczeństwo i stanowią pomoc w trakcie nauki chodzenia. Ich stosowanie może zapobiec groźnym upadkom i urazom. Dlatego też powinno się stosować szelki, które zabezpieczą naszą pociechę przed niebezpieczeństwem. Dzięki temu dziecko nie zniechęca się do podejmowania kolejnych prób chodzenia. Ponadto ułatwiają najmłodszym zachowanie równowagi i są wygodne dla czuwających nad nauką rodziców.

Kiedy używać szelek dla dziecka?

Szelki dostępne w sklepie Lullababy przeznaczone są dla dzieci od 6 do 14 miesiąca życia. Przydają się przede wszystkim wtedy, gdy mama jest w kolejnej ciąży, a starsze dziecko zaczęło właśnie przemierzać świat samodzielnie na własnych nogach lub nie chce i nie może być noszone na rękach. Są także niezbędne w dużych, zatłoczonych miastach. Ze względów bezpieczeństwa szelki do chodzenia dla dzieci okazują się w takich miejscach zbawieniem.

Pierwsze kroki i nauka chodzenia

 

Jeśli maluch staje się coraz bardziej ruchliwy, jest to kluczowa oznaka, że przygotowuje się do stawiania pierwszych kroków. Zazwyczaj dzieje się to około 12 miesięcy życia, jednak jest to kwestia bardzo indywidualna. Przed nauką chodzenia następuje nauka siadania, czołgania się i raczkowania. Około 10 miesięcy pociecha chodzi już na czworakach. Są próby wstawania, lecz potrzebuje podpory np. pod postacią mebli, by zachować równowagę. Pod koniec pierwszego roku życia dziecko może już chodzić z małą pomocą ze strony rodzica. Nie trzeba zmuszać malucha do wcześniejszego podejmowania prób, ponieważ może to skutkować skrzywieniem kończyn. Gdy jednak rozpocznie naukę chodzenia, warto wspomóc ją poprzez zastosowanie szelek.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny