• Specjalistyczne

Rozszerzanie diety maluszka- smoczki na owoce i tuby do pokarmu

Rozszerzenie diety maluszka jest bardzo istotne. Powinniśmy zacząć wprowadzać nowe pokarmy ok 4 miesiąca życia. Do pierwszych produktów które możemy wprowadzić to owoce lub warzywa. Możemy je zmiksować lub przetrzeć. My proponujemy prostsze rozwiązanie. Smoczek na owoce oraz tubkę silikonową do zupek lub musów. 

Smoczki na owoce dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia

Możliwość podania dziecku owoców lub warzyw przez smoczek -który jest przedmiotem dla niego znanym. Sposób ten spowoduje u dziecka spokój i relaks. Jest to bardzo wygodna forma, gdzie dziecko może zapoznać się z nowymi smakami. W smoczkach na owoce bez problemu można umieścić kawałki różnych owoców. W smoczku takim możemy umieścić jabłka, gruszki, owoce jagodowe, twarożek. Czy odpowiednio przygotowane, ostudzone warzywa.

 

Smoczek posiada silikonową miękką siateczkę. Gdy dziecko przyciśnie dziąsłami siateczkę, w której znajduje się owoc. Do ust dziecka dostaje się rozdrobniony pokarm. Siateczka ta minimalizuje ryzyko zadławienia się dziecka kawałkami podawanego pokarmu. Smoczki na owoce można też zastosować jako gryzak. Siateczka jest niezwykle łatwa w czyszczeniu. Dzięki plastikowemu zabezpieczeniu smoczek na owoce możesz z powodzeniem zabrać na spacer lub wycieczkę. Anatomiczne dopasowanie kształtu sprawia, że używanie smoczka nie powoduje powstawania wad zgryzu. Smoczki naowoce z wymiennymi siateczkami dostępne są w kolorach niebiesko- zielonym i różowo- czerwonym.

Tubka sylikonowa do podawania musu dla niemowlaków 6+

 

 Tubka silikonowa ma specjalny kształt, który pomaga maluchowi chwytać przedmiot. To rozwiązanie dla dzieci, które podejmują samodzielne próby chwytania przedmiotów. Oraz zaczynają przygodę z pierwszymi potrawami- zupkami, obiadkami, deserami. Pokarm, który znajduje się w tubie, sam nie wypływa. Trzeba nacisnąć tubkę, aby wydobył się pokarm. Tubka w całości wykonana jest z bezpiecznego dla dziecka, atestowanego sylikonu. Sylikon umożliwia swobodne ściskanie i odkształcanie tubki oraz gryzienie podczas ząbkowania. Dzięki czemu może służyć jako dodatkowy gryzak bez obaw o jej uszkodzenie.

Ukształtowanie tubki sylikonowej do podawania musu umożliwia dozowanie pokarmu jedynie w momencie odpowiedniego ściśnięcia, zastosowanie w ustniku odpowiednio ukształtowanych otworów podaje maluszkowi dopasowaną porcję jedzenia, zapobiegając jego rozlaniu się. Tubka sylikonowa do podawania musu dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych- niebieskiej i różowej.

 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny