• Smoczki do karmienia

Jak dobrać smoczek do butelki dla niemowląt? 

 Smoczek do butelki dla dzieci karmionych piersią ma kształt, który przypomina kobiecą pierś. Takie rozwiązanie jest korzystne dla niemowlaka, ponieważ imituje naturalny sposób ssania dziecka, ułatwiając tym samym przejście od karmienia naturalnego do butelki 

Dobieranie smoczka do butelki dla niemowląt to pozornie błaha, ale w rzeczywistości niezwykle ważna kwestia. Dlaczego? Odpowiedź na pytanie jest dość prosta: ponieważ właściwie dobrany smoczek może przyczynić się do poważnych kłopotów z przełykaniem u dziecka, a także wzdęć oraz wielu innych dolegliwości. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że smoczki do karmienia powinnybyć dopasowane do wieku i potrzeb niemowlaka, a także do tego, jaki rodzaj karmienia stosujesz jako młoda mama: karmienie piersią, mieszane czy sztuczne. To właśnie dlatego wybór ten powinien zostać dokładnie przemyślany przez każdego rodzica. 

Jako młoda mama niekoniecznie musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że dobór smoczka powinien zależeć również od tego, jaki pokarm zamierzasz mu dostarczać. To właśnie dlatego smoczek do butelki na kaszkę ma nieco większe otwory niż smoczek do karmienia mlekiem. Różnica z punktu widzenia osoby dorosłej może wydawać się banalna, ale dla malucha jest to bardzo ważne, ponieważ umożliwia dziecku łatwiejsze pobieranie pokarmów o różnej konsystencji, tzn. kaszek, mleka, purée itp. 

 

Smoczek do butelki. Rozmiary są ważne! 

Jeśli Twój bobas nieco już podrośnie, zaopatrz się w smoczek do butelki 18-36, czyli produkt przeznaczony dla nieco większych dzieci, które już zaczynają oswajać się z jedzeniem stałym. Jak możesz się już domyślić, taki smoczek ma nieco większy otwór niż smoczki dla niemowląt, które tradycyjnie stosuje się w pierwszych miesiąca ich życia. Takie produkty również mamy w swojej ofercie. 

Smoczki dla wcześniaków 

Smoczek do butelki dr Brown'sdla wcześniaków to rozwiązanie przeznaczone specjalnie dla niemowląt, które urodziły się przed terminem i w związku z tym potrzebują specjalnej, jeszcze bardziej troskliwej opieki. Nie powinno zatem nikogo dziwić, żetaki wariant jest mniejszy i delikatniejszy niż standardowy smoczek do butelki. Wybierz z naszej oferty smoczki do karmienia dla wcześniaka, a zapewnisz mu komfortowe i bezpieczne karmienie. 
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny