• Foteliki samochodowe

Foteliki samochodowe i inne akcesoria do jazdy

Rodzice noworodków i małych dzieci cenią sobie przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo. Dlatego starają się wybierać takie produkty i sprzęty dla swoich pociech, które gwarantują należytą ochronę. Ochrona ta jest szczególnie istotna w podróży. W dzisiejszych czasach niemal każda rodzina dysponuje własnym samochodem, a dalsze i bliższe wyjazdy z dziećmi są na porządku dziennym. Niezależnie od tego, czy rodzice wybierają się tylko po zakupy spożywcze, czy też jadą na dłuższy urlop, powinni zadbać o stabilny fotelik dopasowany do wieku i potrzeb ich latorośli, a także inne produkty do samochodu, które mogą znacznie uprzyjemnić podróż. 

Brak produktów do wyświetlenia

Na co zwracać uwagę przy zakupie fotelików samochodowych?

Fotelik samochodowy powinien być przede wszystkim dostosowany do wieku i wagi dziecka. Najlepiej zasięgnąć w tym temacie porady pracowników sklepu oraz kierować się wytycznymi producentów. Warto wydać nieco więcej pieniędzy, aniżeli kupić fotelik, który nie spełnia standardów bezpieczeństwa i nie posiada wymaganych atestów. Fotelik dla dziecka powinien pochodzić od autoryzowanego i rzetelnego sprzedawcy, tylko wtedy rodzice zyskują pewność, iż samochodowy mebel spełni należycie swoją funkcję. Obecnie wielu opiekunów maluchów wybiera foteliki z systemem ISOFIX, ponieważ są one najbardziej uniwersalne i mogą być dowolnie przepinane, jeśli rodzina zmieni środek transportu. Fotelik musi być wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. 

Fotelik, podkładka czy nosidło do auta?

Niemowlęta muszą być przewożone w zupełnie innych warunkach niż dzieci siedzące czy kilkuletnie latorośle. Właśnie dlatego dla noworodków i bobasów, które samodzielnie nie siedzą w samochodzie producenci zalecają wygodne nosidła do auta. Fotelik samochodowy dla noworodka stosuje się do około 12 miesiąca życia dziecka. Taki fotelik jest bardzo lekki, a praktyczny pałąk u góry umożliwia wykorzystywanie go jako nosidła. Starszy szkrab chce już obserwować otoczenie przez szybkę pojazdu, gdyż jest ruchliwy i ciekawy świata. Wówczas swoją rolę spełni samochodowy fotelik, który rośnie razem z dzieckiem. Niektóre z takich fotelików można stosować od początku, pomijając etap nosidełka samochodowego, gdyż posiadają one regulowane pozycje i udźwig nawet do 25 kg. Wówczas fotelik kupiony raz posłuży przez dłuższy okres czasu. Dla starszaków przeznaczone są z kolei specjalne podkładki samochodowe, z których najmłodsi mogą korzystać, dopóki nie osiągną wagi 36 kg. 

Dodatkowe gadżety do jazdy ze szkrabem

Dzieci są wymagającymi pasażerami, więc nawet aura za oknem może mieć wpływ na ich zachowanie w samochodzie. Dlatego rodzice, którzy nie chcą zrazić swoich maluchów do jazdy, mogą zainwestować w przeciwsłoneczne roletki lub nakładane zasłonki na szyby pojazdu. Roletka przeciwsłoneczna, podobnie jak roleta w oknach domowych może być odsuwana i zasłaniana w zależności od potrzeb. Zasłonka samochodowa przyda się podczas upalnego lata, gdy żar leje się z nieba, ale także pomoże maluchom spokojnie zasnąć w aucie, gdyż wyeliminuje dopływ rozpraszających bodźców z zewnątrz, jak np. ostre światła innych samochodów, czy ulicznych neonów. Dzięki przydatnym fotelikom i akcesoriom samochodowym każde dziecko pokocha podróże. 

 

 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny